Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma
en

Magazín LEJAAN

Na návštěvě u Rachel Smékalové

Na návštěvě u Rachel Smékalové

@racheldejapris

Rachel Smékalová, zakladatelka koncept storu s kurátorským výběrem vintage nábytku a doplňků Qurated, ale především máma kouzelného Siddharthy. Když se zrovna nevěnuje synovi, nejspíš hledá, lakuje nebo brousí unikátní kus nábytku.

V bytě na Novém Městě nacházíme zdánlivě nesourodé kombinace doplňků, nábytku a barev, které společně harmonicky fungují. Rachel se sem stěhovala těhotná, s přítelem Sahilem, z malého bytu do prostornějšího, kde se najde místo na dětské dupačky i realizaci jejich snů. 


JAK TĚ NAPADLO ZALOŽIT QURATED?

Původně jsem brala Qurated jako přivýdělek a malý projekt, kterému se budu věnovat při mateřské, ale postupně mě to posunulo k něčemu většímu, co mě naplňuje. Spolupracujeme s truhlářem a sklářem a snažíme se neprodávat jen věci, ale celkově přístup k životu. Někdy si říkám, že bych měla zvolnit a být prostě jen máma, ale tohle se asi přihodí, když začne člověk dělat něco, co ho baví, že ho to nadchne a pohltí.

KDE ČERPÁŠ INSPIRACI?

Mě inspiruje, to, co mi přichází do života. Výstavy, koncerty, cestování, jak se žije v Austrálii, v Londýně, u moře…


MÁŠ ORIGINÁLNÍ ESTETIKU, KTERÁ SE VYMYKÁ TRENDŮM...

Věřím, že místo, kde žijeme, utváří naši osobnost na denní bázi. Spíš než estetika bych řekla feeling a flow. Je to nějaká životní perspektiva, která se velmi organicky vyvíjí a mění. Miluju barvy, kontrasty, textury – to je na prvním místě. Když se procházíš po místnosti, tak zapojovat jak oči, tak ruce. A vnímat, jestli něco cítíš. Strukturu dýhy, dřeva, měkkost nebo hrubost látek, studenost mramoru a chromu, jak ti skřípe podlaha a co to v tobě vyvolává. Jak jde přes den světlo – jak si hraje s prostorem. A pak jak žiješ, co potřebuješ. Co naopak nepotřebuješ. Až potom hledám nějakou vizuální rovnováhu, abych se nezbláznila z těch vjemů.

DOMA JE TAM, KDE?

Tam, kde mám Siddýho a Sahila.


MÁŠ NĚJAKÝ OBLÍBENÝ RITUÁL?

Já moc rituálů nemám, ale každý ráno si dávám svoje oblíbený rozpustný kafe s horou mlíka. Nějak nemůžu jinak, je to moje guilty pleasure.

JAKÉ JE TVÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ MÍSTO V BYTĚ?

To je těžká otázka… Já mám ráda celý byt jako entitu, která se vyvíjí a žije, takže i moje oblíbené místo se přesouvá, ale samozřejmě postel je fajn.


TVŮJ LEJAAN FAVORIT JE?

Tak to řeknu hned, všechny ty vaše křupavé polštáře z řady Comfort podobné peří, do toho se zaboříš a prokřupeš se k tomu nejsladšímu spánku.

MÁŠ NĚJAKOU OBLÍBENOU DOMÁCÍ VYCHYTÁVKU?

Konstantně uklízet a mít paní Naďu.

JAK VONÍ DOMOV?

Jako zpocená hlavička mého syna, to je ta nejlepší vůně na světě.

JAK SE ZMĚNILA VAŠE DOMÁCNOST POTÉ, CO SE VÁM NARODIL SYN?

Spousta věcí je teď nahoře. Dřív jsem měla na zemi knížky, svíčky, vázy. Myslela jsem si, že mi to bude chybět, ale nějak jsem se s tím naučila žít, a brát to tak, jak to je.


CO BY MĚL MÍT KAŽDÝ DOMA?

Něco z Qurated… a z Lejaanu.

JAKÉ JSOU TVOJE OBLÍBENÉ BYTOVÉ DOPLŇKY?

Vázy, světla, svícny, mramor.

MÁŠ INTERIÉROVÉ ZÁSADY, KTERÝCH SE DRŽÍŠ?

Kombinovat různé materiály a textury a nedržet se při zařizování šablony.

JAKÉ JSOU TVÉ TIPY NA TO, JAK ZÚTULNIT PROSTOR?

Světlem, snažit se rozsvítit všechny tmavé rohy, světlo podle mě vytváří domov. Obecně mám ráda látky. Je fajn kombinovat různé materiály a držet je v jednom tónu, a pak třeba experimentovat s obrazy. Snažím se vnímat byt jako celek, náš pohled totiž nekončí u jednoho místa, ale putuje prostorem. Není statický, a podle toho při zařizování přemýšlím. Chce to projít si byt z jiných úhlů a vymyslet příběh podle toho, jak putují oči.


6 OTÁZEK PRO RACHEL

Sprcha, nebo vana?

Vana.

Ranní ptáče, nebo noční sova?

Ranní ptáče.

Spánek pod hvězdami, nebo v luxusním hotelu?

V luxusním hotelu.

Staré věci z druhé ruky, nebo novinky?

Staré věci.

Minimalismus, nebo maximalismus?

Eklektický minimalismus.

Dokonalý pořádek, nebo kreativní chaos?

Dokonalý pořádek. Vždycky.


PRODUKTY Z ČLÁNKU

Bílé povlečení Quiet Jungle

Krémové povlečení Flat White

Sytě zelené povlečení Mum’s Kingdom

Bílé prostěradlo Quiet Jungle

Zelený dekorační polštář Colour Melange

Zelený pléd Colour Melange

Dětské povlečení Tobias' Dream

Šedé prostěradlo Fair Play

Modrý pléd Colour Melange

Polštář Comfort Medium

Peřina Comfort All Season

Župan Naive Vanilla

Mohlo by se vám líbit

Lejaan jako ideální svatební dar

Lejaan jako ideální svatební dar
Svatební dar je jako bonboniéra. Téměř nikdy nevíte, co vybrat. Pojďme snoubit praktičnost s pohodlím, udržitelností, designovými odstíny, original...

Poznejte naše nové bílé kolekce s proužky

Poznejte naše nové bílé kolekce s proužky
K našim minimalistickým kolekcím povlečení jsme přidali dvě novinky - Daily Notes a One More Song. Nechali jsme se unést liniemi kolem nás a bílý z...

Do třetice všeho dobrého platí i u polštářů

Do třetice všeho dobrého platí i u polštářů
Taky milujete ten pocit, když přijedete na hotel, kde je ustlaná postel se spoustou polštářů a vy zkoušíte nejrůznější kombinace, dokud nenajdete t...
Přehled článků