Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma

Magazín LEJAAN

Důraz na detail: Jak přistupujeme k výrobě povlečení

Důraz na detail: Jak přistupujeme k výrobě povlečení

V Lejaan věnujeme péči i těm nejmenším detailům. Ať už se jedná o proces šití nebo finální produkt, záleží nám na každém švu. V článku se dozvíte, jak nad výrobou přemýšlíme, proč si stojíme za důležitostí ruční práce nebo z jakého důvodu naše látky trháme.

Zodpovědný přístup

V době globalizace, automatizace a masové produkce se z výroby, která často migruje k velkým korporacím, vytrácí lidský element. Proces začíná postrádat ruční dotek i důraz na detail, což může vést k horší kvalitě produktů. My v Lejaan jsme se již od samého začátku rozhodli přemýšlet jinak.

Všechno naše povlečení šijeme v menších dílnách, kde navazujeme na řemeslnou tradici a udržujeme osobní vztahy. Tato blízkost nám umožňuje produkovat textil prvotřídní kvality, nad kterým máme absolutní kontrolu.


Díky ruční výrobě máme dohled nad každým kouskem.

Díky ruční výrobě máme dohled nad každým kouskem.

Kvalita na prvním místě

Při výběru dodavatelů dbáme na transparentnost, otevřenost vůči inovacím a schopnost navazovat dlouhodobé vztahy. Tato kombinace nám pomáhá neustále posouvat hranice a zajišťovat maximální možnou kvalitu od samého začátku výroby.

Každý kus je napříč celým výrobním procesem důkladně kontrolován. V Lejaan tak nenajdete centimetr látky, který by neprošel lidskýma rukama. Důraz na detail a ruční práci je také důvodem, proč jsme se rozhodli místo stříhání metráže zvolit metodu trhání.


Proč látky při výrobě trháme

Metoda trhání nám umožňuje zachovat striktní linie osnovy a útku, což je klíčové pro prevenci kroucení švů. Tato deformace je naopak běžnou součástí procesu stříhání metráže – běžně využívané techniky v masové produkci a průmyslových závodech. Trhání látky se naopak uplatňuje v menších dílnách a při ruční výrobě produktů, které vyžadují pevné a přesné řezy. I přes náročnější proces je pro nás trhání nezbytným krokem k dosažení dokonalosti.


Trhání nám pomáhá získat perfektní obdélník pro ušití bezchybného povlaku.

Trhání nám pomáhá získat perfektní obdélník pro ušití bezchybného povlaku.

Povlečení s funkčními detaily

Detailům se věnujeme nejen ve výrobě, ale dáváme si na nich záležet také při finální konstrukci produktů.

U povlečení najdete osvědčenou hotelovou kapsu povýšenou o chytré prošití v rozích. Tato kombinace zaručí snadné povlékání, udrží přikrývku na svém místě a nadobro eliminuje zbytečné prvky zapínání s krátkou životností. Největším rozměrům našeho povlečení navíc přišíváme praktické tkaničky, které slouží jako pojistka pro udržení výplně.

Mezi praktická vylepšení prostěradel Lejaan patří napínací gumičky pro dokonale pevné vypnutí či označení kratší strany pro snadnější povlékání.


V Lejaan usilujeme o maximální kvalitu, proto dbáme i na sebemenší detaily.

V Lejaan usilujeme o maximální kvalitu, proto dbáme i na sebemenší detaily.

Přehled článků