Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč
en

Magazín LEJAAN

Jak správně pečovat o froté Lejaan

Jak správně pečovat o froté Lejaan

Chcete, aby vaše froté neztratilo hebkost, savost ani svůj jedinečný odstín? Přečtěte si podrobné tipy, jak o produkty Lejaan co nejlépe pečovat a udržovat je jako nové. Nedávno jsme se věnovali péči o výbavu ložnice, dnes se ponoříme do koupelny.

Ručníky, župany a koupelnové předložky z froté

Froté je druh smyčkové tkaniny, která je obvykle vyrobena z bavlny a má vysokou schopnost absorbovat vlhkost, což ji činí ideální pro použití v koupelně. V Lejaan z této textilie šijeme ručníky a osušky, unisex župany a praktické koupelnové předložky.

U ručníků navíc nabízíme kromě klasické bavlny také zpracování z prémiové bavlny, organické bavlny nebo kombinace bavlny s konopím


Jak a kdy froté prát

Pro zachování stálobarevnosti i původní kvality doporučujeme prát froté separátně od ostatního prádla (ložního či běžného oblečení) a oddělovat bílé, světlé a tmavé barvy.

Pro zničení veškerých bakterií navrhujeme při praní froté navolit teplotu 60 °C a sáhnout po jemnějších nebo ekologických pracích prostředcích, vždy v adekvátní dávce. Snažte se nepoužívat prací prostředky, dezinfekce ani jiné domácí směsi obsahující bělidla, rozjasňovače, benzoylperoxid nebo alfa-hydroxykyseliny. Stejně tak vynechte i aviváž. Tyto přípravky zbavují produkty hebkosti i absorpčních vlastností.

Nejčastěji pereme koupelnové předložky, které jsou nejvíce náchylné k množení špatných bakterií. Frekvence praní ručníků i županů závisí na vašem osobním užívání a preferencích. Pokud jste však jakoukoliv osušku vzali k bazénu a byla v kontaktu s chlorovanou vodou, je vhodné ji od chemie vyprat co nejdříve.


Froté a sušení

Při sušení froté si dejte pozor na vlhkost. Pokuste se v místnosti větrat a nenechávejte vlhký výrobek zmuchlaný, předejdete tak nechtěnému zapaření a množení bakterií. Pokud půjdete cestou sušení v sušičce, zvolte jemný program a nízkou či střední teplotu. Jedině tak zůstanou naše ručníky i župany maximálně měkké a savé. Žehlení v tomto případě není potřeba.

Přijde vám, že volně usušené froté není tak hebké? Dopřejte mu návštěvu v sušičce, a to na krátký program bez teplého vzduchu. Zaručený trik, který skvěle funguje.


Skladování froté a pár praktických tipů

Froté skladujte složené či pověšené v místě bez extrémní vlhkosti. Nevěště froté jinak než za poutko, aby časem nedošlo k nechtěnému protržení textilie.

Vyprali jste produkt ve špatném čistícím prostředku, což zapříčinilo, že je froté zvláštně křupavé? Nevadí. Stačí ho promýt v teplé vodě a křupavost by měla být ta tam.

Pokud narazíte na volnější smyčky či vlákna, nebojte se je zastřihnout. Produktu to nijak neublíží.


Přehled článků