Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2
en

Magazín LEJAAN

Jak správně pečovat o ložní prádlo Lejaan

Jak správně pečovat o ložní prádlo Lejaan

V Lejaan si zakládáme na pečlivé konstrukci každého produktu. Vybíráme ty nejlepší materiály, volíme nejvhodnější kombinace a neopomínáme ani nadčasový design. Chceme, aby vám produkty sloužily co nejdéle a nejlépe. I vy na tom můžete mít svůj podíl, a to péčí, kterou povlečení, prostěradlům i výplním věnujete.

Aby materiály zůstaly jako nové, vyplatí se o ně starat s láskou a nezapomínat na základy, které vám dnes připomeneme. Nebojte, žádná věda to není.

Péče o TENCEL™ Lyocell

Než svou postel do TENCEL™ Lyocellu povléknete, je vhodné produkty vždy alespoň jednou vyprat na doporučenou teplotu. Zjemníte tím povrch materiálu a připravíte ho na první společný spánek.

Pro zachování barvy i všech výhod je potřeba prát povlečení zásadně naruby. Při běžném praní je ideální volbou teplota 40 °C, pro intenzivnější zbavení nečistot můžete zvolit až 60 °C.

S TENCEL™ Lyocellem se obloukem vyhněte optickým rozjasňovačům či aviváži. Materiál je sám o sobě přirozeně měkký a nadmíru hebký, takže žádná chemická změkčovadla nevyžaduje. Aviváž vlákna obalí, čímž ubírá na jejich základních benefitech, jako jsou prodyšnost nebo efektivní absorpce vlhkosti.

Prádlo je možné sušit v sušičce. Povlečení je vhodné obrátit naruby a zvolit mírnější program. V případě nejistoty vám vždy napoví štítek na našem produktu.


Maximální potenciál organické bavlny

Kouzlo biobavlny spočívá především v její ekologické produkci bez použití chemických látek či pesticidů. Abychom všechny její benefity a přirozenou šetrnost k pokožce i přírodě zachovali, nesmíme při péči zapomenout na pár základních kroků.

Pro dlouhověkost lůžkovin z organické bavlny doporučujeme při praní nastavit teplotu na 40 °C. Pokud se potřebujete zbavit viditelného znečištění, bez obav navolte 60 °C. Vždy se snažte použít adekvátní množství pracího prostředku a povlečení perte zásadně naruby. Biobavlnu můžete snadno vysušit v sušičce.


Lůžkoviny z bavlny a bavlny s příměsí polyesteru

U tradiční bavlny i bavlny s příměsí polyesteru se nemusíte bát praní na 60 °C. Mezi základní benefity obou materiálů totiž patří pevná struktura a nadměrná odolnost vůči opotřebení. Pokud však chcete povlečení nebo prostěradlo pouze oživit, bohatě postačí 40 °C. Pro nejlepší možný výsledek je lepší povlečení před vložením do pračky obrátit naruby. I tyto kolekce je možné vysušit v sušičce.


Nezapomeňte na výplně

Ideální teplota pro přikrývky a polštáře z řad Comfort i Classic je 60 °C. Oběma variantám postačí ⅓ běžného množství pracího gelu.

Všechny výplně se snažte prát vždy v intervalu 6-12 měsíců. Vyhněte se při tom chemickému čištění, bělení nebo žehlení. Po vyprání, a ideálně každý měsíc, doporučujeme produkty pečlivě načechrat. Dojde k potřebnému uvolnění a provětrání vláken, což vede k zachování jejich nadýchanosti.

Po probuzení nechte vždy postel na chvíli rozestlanou. I výplně se potřebují nadechnout a zbavit přebytečné vlhkosti, která se v nich za noc nahromadila. Ničemu neuškodíte ani tehdy, když polštáře a přikrývky čas od času vyvětráte na čerstvém vzduchu. 

Našim péřovým přikrývkám a polštářům z řady Down Comfort i péči o ně jsme věnovali separátní článek.


Pár obecných tipů na konec

Jako u oblečení, i u lůžkovin se vyplatí prát bílé, světlé a tmavé barvy odděleně. Obecně doporučujeme nepoužívat aviváž, a to z prostého důvodu – obsahuje hydrofobní látky, které textil zbavují schopnosti vsáknout vodu, čímž lůžkoviny přichází o své funkční benefity.

Při sušení venku je lepší vyhnout se přímým slunečním paprskům a věšet produkty zásadně rubovou stranou ven. Právě tak zůstane jejich barva sytá a jednotná. Pokud váháte, které povlečení následně žehlit, přečtěte si naše tipy ve speciálním článku.

Ložní prádlo perte a převlékejte ideálně každé dva týdny. Praním se přirozeně upevňují vlákna ve struktuře metráže, což slouží jako účinná prevence před žmolkováním.

V případě, že si budete pořizovat kompletní barevnou kolekci povlečení, zamyslete se nad koupí několika párů povlaků na polštáře. Ty dostávají při spánku více zabrat přirozenou mastnotou obličeje, potem nebo zbytky make-upu. Pro dodržení hygienického prostředí se tedy vyplatí střídat je častěji.


Mohlo by se vám líbit

Chladivé povlečení pro parné letní noci

Chladivé povlečení pro parné letní noci
Nemůžete během letních nocí usnout? Vyzkoušejte naše chladivé povlečení z TENCEL™ Lyocellu, které přirozeně absorbuje vlhkost a mění nepohodlí parných...

Mix & Match pro pokročilé

Mix & Match pro pokročilé
Vneste do své ložnice hravost a osobitost s tipy naší kreativní ředitelky Jany Hučíkové. Probereme kombinování proužků, oxfordského i klasického stylu...
Přehled článků