Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma

Magazín LEJAAN

Satén jako synonymum pro jemnost povlečení

Satén jako synonymum pro jemnost povlečení

Saténové povlečení Never Too Late.

Naše povlečení jsme se rozhodli povléknout do saténové vazby pro její jemnou a zároveň odolnou strukturu. Saténové kolekce se méně mačkají a kouzelně vypadají. Pojďme společně odhalit, jak má vypadat ten pravý satén a vrátit mu jeho slávu. 

NENÍ SATÉN JAKO SATÉN

Pojem satén si většinou spojujeme s neprodyšnou lesklou studenou textilií, kterou v Lejaan naštěstí nikdy nenajdete. Jedná se o název látky, který se vyrábí ze 100% polyesteru a používá se především na dámské společenské šaty. S čím se ale u nás setkáte, je hladký, po vyprání matný satén.


HLADKÁ VAZBA

Satén je textilnické pojmenování pro druh vazby různých druhů přízí, kterým se nitě kladou přes sebe. Tato specifická vazba vytváří jedinečně hladký dezén, který poznáte s našimi kolekcemi z bavlny, lyocellu a polyesteru. 


NEMAČKAVÝ SATÉN

Nemačkavá a přesto hebká. Taková jsou naše saténová povlečení z bavlny s příměsí syntetického vlákna. Saténová vazba je utkaná ve vysoké hustotě nití, takže kromě jemného povrchu má i vyšší pevnost a delší životnost. TENCELOVÁ SATÉNOVÁ POVLEČENÍ

TENCEL™ Lyocell je materiál, o kterém říkáme, že se musí zažít. Jeho hebkost je totiž obtížné popsat slovy. Společně se saténovou vazebnou úpravou a vytváří dokonale jemný povrch. Právě naše lyocellové kolekce patří mezi saténové. Povlečení má jemné přirozené odlesky a dlouhou životnost. POVLEČENÍ Z BAVLNĚNÉHO SATÉNU

Pro milovníky bavlny je spojení se saténovou vazbou ideální volbou. Hustě tkaná vlákna jsou díky vazbě ještě jemnější. Povlečení je hladší a zároveň si zachovává všechny vlastnosti bavlny. U saténových povlečení jsme vsadili na kvalitní materiály, které díky své náročné úpravě vydrží několik let. Satén odebíráme od osvědčeného dodavatele, u kterého jsme si jistí, že je precizně tkaný a se skutečně hladkým povrchem. V kombinaci s našimi autorskými odstíny a minimalistickým designem vnímáme saténová povlečení jako další krok na cestě k udržitelnosti. 

Mohlo by se vám líbit

13. srpna 2020

Jste tím, v čem spíte

Jste tím, v čem spíte
Představte si, že si vybíráte auto, nový domov nebo životního partnera. Jaká všechna kritéria musí splňovat, abyste spolu spokojeně strávili dlouhá léta?A vybíráte stejně pečlivě svoje ložní prádlo? Zní to možná jako nepoměr, ale když si uvědomíme, že v posteli trávíme třetinu svého života, je vlastně logické, že i povlečení může výrazně ovlivnit kvalitu našeho života.
18. srpna 2020

Tencel, Materiál, který musíte mít

Tencel, Materiál, který musíte mít
Jste na našich stránkách a čtete náš magazín. To znamená, že jste někdo, komu záleží na kvalitě a než se pro něco rozhodne, zváží všechna pro a proti. Náročný zákazník, dalo by se o vás říct. A takové máme nejradši. Protože pro vaše vysoké nároky máme nejen pochopení, ale rovnou i řešení.
5. února 2022

Naše nová chlouba: Prémiová řada výplní Comfort

Naše nová chlouba: Prémiová řada výplní Comfort
Pohodlné jako peří, ale peří to není. Řada výplní Comfort přináší všechny přednosti péřových výplní, na rozdíl od nich jsou ale antialergenní a snadno se čistí.
Přehled článků