Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč
en

Magazín LEJAAN

Slaďte si koupelnu s ložnicí

Slaďte si koupelnu s ložnicí

Všechny kolekce Lejaan tvoříme s myšlenkou udržitelnosti a nadčasovosti. Chceme, aby naše produkty skvěle vypadaly v každém domově, a to nejlépe společně.

Jedním z důležitých kroků je výběr odstínu, který má na starost naše kreativní ředitelka, Jana Hučíková. I s ní jsme si o naší filozofii barev popovídali.

Vysněný domov

Sofistikovaný přístup k barvám máme již od samého začátku. „Vždy byl naší prioritou harmonický domov, ve kterém si může člověk vše sladit přesně podle svých představ. Nejen proto jsme se rozhodli pro jednotnou škálu barev,“ podotýká naše kreativní ředitelka Jana, která byla u úplného zrodu Lejaan.


„Mnoho moderních bytů i domů má koupelnu vedle ložnice, nebo s ní přímo propojenou,“ odůvodňuje Jana rozhodnutí, proč spolu ladí i zdánlivě nesouvisející řady produktů – ložní výbava a koupelnové froté.


Kreativní proces protkaný estetickou i praktickou vizí

„Při výběru barev je vždy hlavní focus na povlečení, od kterého se přirozeně odvíjí odstín froté,“ popisuje Jana první krůčky svého kreativního procesu. I když se barevnost produktů často shoduje, nemusí to tak na první pohled vypadat. U každého totiž ovlivňuje finální výsledek mnoho dalších faktorů.


„U ručníků je jednoznačně nejdůležitějším kritériem funkčnost. V rámci rozšiřování kolekcí tak přemýšlím i nad strukturou froté a co od něj ve výsledku chceme. Například u kolekce Playful Cotton jsme zvolili menší gramáž a hravý proužek, protože jde o takovou naši základní kolekci,“ zdůrazňuje Jana praktickou stránku věci, která jde s tou estetickou ruku v ruce. Barevné souznění by totiž bez toho užitkového nemohlo fungovat.


Originální barevné spektrum

Všechny naše ložnicové i koupelnové produkty identifikujeme podle pečlivě vybraných Pantone odstínů. Každá zvolená barva nese myšlenku, pocit nebo zážitek, ze kterého čerpáme inspiraci a promítáme ji do komunikace jednotlivých kolekcí.

Naše jedinečná tmavě modrá například přenáší do hlubin oceánu, cihlová vrací do prázdninových chvil na babiččině chaloupce a šedomodrá je jako nádech čerstvého vzduchu před bouří. 


Jak na nadčasový a udržitelný interiér

Klíčem k vizuálně estetickému domovu je vzájemná souhra zvolených kousků, které se perfektně doplňují. „Našim cílem je, aby si zákazník mohl ve své oblíbené barvě vybavit celý svůj domov a pořídil vše na jednom místě,“ svěřuje se Jana. Právě správný výběr barvy, která neomrzí, je základní ingrediencí nadčasovosti.

Další hodnota, kterou v Lejaan s hrdostí ctíme je udržitelnost. Věříme, že nejlepší cesta k ní vede skrze uvědomělé nákupy, kvalitní materiály i zpracování a nadčasové odstíny. „Snažíme se náš sortiment neustále barevně i materiálově rozšiřovat, aby si vybral opravdu každý a produkty byly součástí domovů co nejdéle,“ dodává Jana s úsměvem.

Pokud vás zajímá, jak si co nejdéle udržet barevnou stálost produktů, přečtěte si naše články věnované péči o ložní prádlo a froté.


Přehled článků