Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč
en

Naše filozofie

ODPOVĚDNÁ VÝROBA

Jsme perfekcionisté, kterým záleží na každém detailu. Od rolí metráže přes jednotlivé švy až po finální výrobek – každý centimetr látky prochází rukama našich švadlen. Věříme totiž, že právě lidský element je klíčem k úspěchu. Proto ložní prádlo šijeme v menších dílnách, kde navazujeme na řemeslnou tradici, udržujeme osobní vztahy a garantujeme dohled nad každou fází výroby produktu.

TRHÁNÍ LÁTEK

Jednou z unikátních metod, kterou při výrobě povlečení využíváme je trhání látek. To nám umožňuje zachovat striktní linie osnovy a útku, což je klíčové pro prevenci kroucení švů. Tato deformace je naopak běžnou součástí procesu stříhání metráže – rutinně využívané techniky v masové produkci a průmyslových závodech. I když je trhání náročnější, je pro nás nezbytným krokem k dokonalosti.

TVORBA KOLEKCÍ POVLEČENÍ

Za vznikem každé kolekce se skrývá komplexní proces. Vše začíná u barev, které navrhuje naše kreativní ředitelka na základě hlubších myšlenek, příběhů a inspirace. Následuje vývoj konstrukce látky i její systematické testování. S tím nám rádi pomáhají například na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci.

VÝVOJ PRODUKTŮ

Našim cílem je hledat šetrnější cesty a praktická řešení, která uleví vám i přírodě. Snažíme se neustále rozšiřovat sortiment s ekologickými materiály, zbavujeme se zbytečných prvků, jako jsou zipy či knoflíky, a minimalizujeme svůj dopad na životní prostředí. Jde o nepřetržitý proces, kterému v Lejaan věnujeme velké množství energie.

VÝBĚR DODAVATELŮ

Při sestavování dodavatelského řetězce klademe důraz na transparentnost, sdílené hodnoty, otevřenost vůči inovacím a schopnost budovat dlouhodobé vztahy. Díky tomuto přístupu se neustále zdokonalujeme a zlepšujeme efektivitu výrobního procesu i kvalitu našich produktů. Snažíme se hledat zejména lokální dodavatele, a pokud je tomu u některých produktů jinak, má to své logické odůvodnění.

ZEMĚ PŮVODU

Ložní prádlo vyrábíme v České republice stejně tak, jako výplně z řady Classic. Přikrývky a polštáře z husího peří šijeme rovněž u nás, peří však odebíráme z certifikovaných evropských, nejčastěji polských farem. V Polsku se vyrábí také výplně Comfort. Froté šijeme v Turecku, a to z důvodu tamní expertízy, výrobních kapacit i zpracování bavlny, která odtud pochází. Hedvábí odebíráme z Číny, protože zde má jeho výroba, díky vhodným klimatickým podmínkám, dlouhodobou tradici.

NAŠE MATERIÁLY

Snažíme se vybírat primárně přírodní a vysoce kvalitní tkaniny z ověřených zdrojů. Naše biobavlna splňuje normy ekologické produkce, takže její pěstování probíhá bez použití pesticidů či jiných chemikálií. Inovativní Tencel™ Lyocell využívá dřevní hmotu z obnovitelných zdrojů, ve výrobním procesu spotřebovává méně vody a je biodegradabilní. Husí peří, které najdete v našich výplních, se pyšní vysokou úrovní kvality i původem z certifikovaných a eticky fungujících chovů.

SPOLEČNĚ K DOKONALOSTI

Napadá vás, kde bychom se mohli zlepšit?
Podělte se o své postřehy na info@lejaan.cz a pomozte dělat Lejaan lepším.