Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 30 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 30 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 30 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 30 dnů zdarma

Magazín LEJAAN

Vše, co potřebujete vědět o výplních z husího peří

Vše, co potřebujete vědět o výplních z husího peří

Poznejte kouzlo našich prémiových výplní z husího peří. V článku se dozvíte, odkud peří pochází, jaké certifikace výplně splňují, čím jsou přikrývky i polštáře výjimečné a jak se o ně co nejlépe starat.

Původ a zpracování našeho peří

Pro péřové přikrývky i polštáře jsme zvolili vysoce kvalitní husí peří. Husy, od kterých peří v souladu s kritérii dobrých životních podmínek zvířat získáváme, pochází výhradně z evropských chovů. Nejčastěji se jedná o certifikované farmy v Polsku.

Husy jsme nezvolili náhodou. Oproti jiným druhům má toto peří vynikající termoregulační schopnosti, takže skvěle udržuje teplo a pomáhá odvádět vlhkost od těla. Zároveň je přirozeně odolné a lehké, takže pocitově snižuje hmotnost výplní, čímž napomáhá ke komfortnějšímu spaní.

Jakmile je husa peří zbavena, peří se oplachuje a posílá do továrny. Putuje vlhké a podchlazené. Během transportu nesmí vyschnout, jinak by se již nezbavilo přirozeného zápachu. V továrně se peří znovu čistí, a to až dvacetkrát pro odstranění veškerých nečistot.

Naše peří omýváme lokální vodou z Vltavy, která se díky čistírně odpadních vod vrací zpět do oběhu, takže nedochází k jejímu plýtvání. Následuje sušení v sušičce a cesta do třídičky. Tam vznikají potřebné poměry prachového a draného peří, které se dále plní do 100% bavlněných sypků.


Husí peří, jak ho neznáte

Péřové výplně mohou být opředeny mnoha předsudky. Lidé si je spojují s těžkými duchnami na chalupách, u kterých se peří sesypávalo do stran a skrze sypky prostupovala pevná brka. Díky modernizovaným postupům výroby a chytrým detailům našich výplní jsou však dnes tyto charakteristiky pouze nostalgickou vzpomínkou.

Kolekce přikrývek a polštářů Down Comfort je výjimečná svou lehkostí, hustě tkanými sypky, jednoduchou údržbou a rovnoměrným rozložením kvalitního a jemného peří. U přikrývek ho drží na svém místě funkční prošití, u polštářů pak inovativní komorový systém. Naše výplně jsou vyvinuty tak, aby využily bezkonkurenční přednosti peří a poskytly vám ten nejvyšší komfort při spánku.


Certifikace a vhodnost pro alergiky

Naše výplně splňují následující certifikace:

Responsible Down Standard

Žádný živočich nebyl během procesu získání peří podroben bolesti, utrpení ani stresu. Tento standard zároveň kontroluje udržování a uplatňování systému, díky kterému lze sledovat i identifikovat, odkud materiál pochází.

Oeko-Tex® Standard 100

Při výrobě polštářů i peřin nebyly použity žádné chemické či škodlivé prostředky, látky ani barviva.

NOMITE

Výplně jsou vhodné i pro osoby trpící alergiemi na domácí prach či roztoče a odpovídají vysokým standardům čistoty, hustoty i pevnosti tkaniny. Přikrývky a polštáře se tak nehodí pouze do domácností alergiků na peří.

Downafresh

Peří je testováno v hygienické laboratoři, ošetřováno prostředky nezatěžujícími přírodu a odpovídá nejpřísnějším hygienickým požadavkům daným evropskou normou.


Přikrývky Down Comfort All Season

Pro nadýchané přikrývky z husího peří jsme zvolili optimální kombinaci 90 % prachového a 10 % draného peří. Lehká prachová pírka ze spodní části hrudníku chrání před chladem a mají největší výhřevnost. Oproti pevnějším draným perům se prachové peří skládá z tisíců jemných vláken, která jsou přirozeně měkčí a dodávají výplni lehkost. Přídavek draného peří je naopak potřebný pro zachování tvaru a objemu. Tomu napomáhají také textilní přepážky, kterými jsou přikrývky prošity. Kapsy udržují peří na místě a zajišťují dostatek prostoru pro jeho nabytí.

Výplně Down Comfort All Season jsou tou nejlepší volbou pro příjemný spánek po celý rok. Nejenže skvěle odvádí vlhkost, ale díky výborné tepelné regulaci v zimě zahřejí a v létě před teplem naopak ochrání. Vybrat si u nás můžete z klasických i prodloužených variant pro jednolůžko nebo dvoulůžko.


Polštáře Down Comfort Medium

Pro polštáře Down Comfort Medium jsme zvolili střední profil a dva typy vnitřní konstrukce. U menších rozměrů, konkrétně 40 × 40 cm a 40 × 60 cm, najdete tzv. jednokomorový systém, který obsahuje 60 % lehkého prachového a 40 % pevného draného peří.

U zbylých rozměrů jsme se rozhodli pro tzv. tříkomorový systém. Dvě vnější komory obsahují 90 % prachových pírek a 10 % draného peří, vnitřní komoru plníme kombinací prachového a draného peří v poměru 15 : 85. Tato komora funguje jako pevný základ udržující oporu i tvar, zatímco vnější komory se starají o maximální nadýchanost a zvýšení komfortu při spánku. Díky této inovativní komorové konstrukci zůstávají naše péřové polštáře dlouhodobě objemné a příjemně měkké.


Jak o peří správně pečovat

Přikrývky i polštáře z řady Down Comfort jsou pratelné. Pro dlouhou životnost je doporučujeme prát za nízkých otáček na 60 °C a v kombinaci s jemným pracím prostředkem, a to ideálně jednou ročně. V případě nejistoty se nebojte obrátit na profesionální čistírnu.

Výplně můžete sušit také v sušičce, kde navrhujeme zvolit nižší teplotu. Peřiny a menší rozměry polštářů je možné sušit také volně, bez přímých slunečních paprsků. Větší polštáře přirozeně déle schnou, proto volné sušení nedoporučujeme.

Po společně strávené noci se vyplatí výplně protřepat a nechat je rozestlané pro odpaření přebytečné vlhkosti. Čas od času je můžete také vyvětrat, ne však na přímém slunci. A aby zůstaly dlouhodobě nadýchané, výplně z peří doporučujeme nevakuovat a polštáře nepřehýbat.

Přehled článků