Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč
en

Magazín LEJAAN

NA NÁVŠTĚVĚ U VERONIKY FENDRYCH FRANKOVÉ

NA NÁVŠTĚVĚ U VERONIKY FENDRYCH FRANKOVÉ

@veruchick

Před 10 lety si založila módní blog a dnes vlastní e-shop s oblečením a doplňky Bechick.com. Prozkoumejte s námi stylový domov Veroniky Fendrych Frankové – milovnice interiérových vůní, Lanzarote a nábytku s příběhem.

Máte nějaký oblíbený rituál?

Každou sobotu začnu v koupelně bahenní maskou. Obleču si Lejaan župan, nanesu ji na obličej, udělám kávu a užívám si víkend, protože přes týden na to není čas. To je takový můj malý víkendový rituál. Udělám ze sebe strašidlo, dám si napařování a dopřeju si své vlastní pleťové spa.


Domov podle vás tvoří…

Lidé, co tam žijí. To je jasné.

Nechtěný scénář, ale… Kdyby u vás hořelo, co byste zachránila?

Sedačku (smích). Ne, určitě doklady, nejoblíbenější kabelku a asi počítač, ve kterém mám fotky plné vzpomínek. Ale doufám, že takový scénář nenastane. Asi bych nevěděla, co mám vzít dříve.

Co by měl mít každý doma?

Já mám ráda interiérové vůně. Ty podle mě tvoří domov a nezapomenutelnou vzpomínku. Když vejdete dovnitř, prostě víte, že jste doma. Takže za mě určitě vůně, které se nesou bytem a prolínají všemi místnostmi.


Máte tip na nějakou konkrétní?

Momentálně mě baví interiérové vůně od značky Trudon a Diptyque.

Vaše nejoblíbenější místo v bytě je…

Pracovna. Kvůli sedačce Camaleonda od Maria Belliniho. Tu jsem si vysnila a taky na ni pěkně dlouho čekala.

A co vás inspirovalo při zařizování domova?

Já hledám inspiraci všude. V módě, v designu. Líbí se mi samozřejmě minimalismus, ale chtěla jsem doma vyzdvihnout nějaké prvky spojené třeba se surfem nebo s místy, které máme rádi. Máme například keramiku od naší známé z Lanzarote, která do ní obtiskla různé mušličky a písek. Takže vždycky nějaká věc zastupuje konkrétní místo, kde jsme byli, nebo cestovali.


Takže váš byt píše váš životní příběh a neustále ožívá spolu s novými věcmi, které do něj postupně přinášíte.

Určitě ano, hlavně s těmi ikonickými. Třeba křeslo Wassily od Marcella Breuera ze 70. let, které jsme nechali zrestaurovat. Ačkoliv se dá koupit koupit i nový kousek, raději jsme asi rok hledali ten původní model B3 od Gaviny. A nakonec jsme ho našli v Budapešti. U těchto kousků člověk nesmí spěchat, někde se časem objeví samy.

Co zútulní každý prostor?

Určitě doplňky. Miluji vázy, polštáře, dečky, to je jasné. A u mě doma je to právě nějaký ten kousek z cest, který mi vždycky připomene konkrétní situaci nebo krásné chvíle.


Veronika v ikonickém křesle Wassily.

Veronika v ikonickém křesle Wassily.

Váš nejoblíbenější Lejaan produkt?

Já jsem začala s Quiet Jungle, takže stoprocentně tahle kolekce povlečení, která je úplně skvělá. Ale teď jsem si hodně oblíbila i vaše plédy. Používám je vždy na terase, když si večer sedneme ven, nebo taky u snídaně s kávou.

A kdybyste si měla vysnít nějaký Lejaan produkt, který v nabídce zatím nemáme, co by to bylo?

Mohli byste taky vyrábět interiérové vůně. Na provonění deky nebo polštářku.


Minimalistická koupelna a kolekce ručníků Lejaan.

5 OTÁZEK PRO VERONIKU

Nové kousky, nebo poklady z druhé ruky?

Poklady z druhé ruky.

V posteli radši s knihou, nebo Netflixem?

S knihou.

Ranní ptáče, nebo noční sova?

Po třicítce už jen ranní ptáče (smích).

Dlouhá vana, nebo rychlá sprcha?

Rychlá sprcha.

Jeden polštář, nebo kaskáda?

Kaskáda.


PRODUKTY Z ČLÁNKU

Růžové povlečení Never Too Late

Bílé povlečení One More Song

Bílé prostěradlo Quiet Jungle

Tkaný pléd Woven Monocolour

Dekorační polštář Woven Monocolour

Bílé ručníky Confident Hemp

Šedé ručníky Confident Hemp

Růžové ručníky Confident Hemp

Bílý župan Honest White

Šedý župan Shy Grey

Mohlo by se vám líbit

Na návštěvě u Kateřiny Pavlíček

Na návštěvě u Kateřiny Pavlíček
Zveme vás na návštěvu k Pavlíčkovým. Kateřina je podnikatelka, influencerka a inspirativní máma dvou krásných holčiček. Kromě Žofie a Nory se Kateř...

PODZIMNÍ HYGGE PODLE LEJAAN

PODZIMNÍ HYGGE PODLE LEJAAN
Hygge. Dánský pojem vyjadřující útulno, pocit pohody, radost z maličkostí. Odpoledne strávené s knížkou, doušek horké kávy, zvuk deště bubnujícího na ...
Přehled článků