Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma
en

Magazín LEJAAN

Na návštěvě u Alex Rambouskové

Na návštěvě u Alex Rambouskové

@alexrambouskova

Zakladatelka holistického beauty konceptu Beloved, Alex Rambousková, dává přednost neutrální paletě barev i uvědomělému fungování jak v profesním, tak soukromém životě. Svůj byt i naši konverzaci přirozeně naplnila harmonií, upřímným klidem a čirým optimismem.

Přečtěte si, jak smýšlí nad pojmem „wellbeing“, čím si prošla při rekonstrukci bytu nebo proč propadla povlečení Lejaan.

Alex, jste zakladatelkou Beloved – beauty konceptu věnovaného holistické péči a kurátorskému výběru kvalitních produktů. Co vás inspirovalo k jeho založení?

Příběh starý, jako podnikání samé. Nenašla jsem na trhu to, co jsem hledala. Místo, kde se spojuje kvalita, estetika a příjemné prostředí. Značka, která vybírá produkty ze širšího hlediska, hledá řešení problémů z různých úhlů pohledu. Vnímá věci komplexně, například že hezká pleť není jen o krému, ale i o vitamínech a doplňcích stravy.

Co pro vás znamená wellbeing a jak se ho snažíte zakomponovávat do vašeho každodenního fungování?

Dodnes jsem nenašla český ekvivalent k tomuto slovu. Pokud hledáte v literatuře, nejčastěji narazíte na slovní spojení: „Celková pohoda ve všech oblastech života.“

Wellbeing je v nás i kolem nás. Celkového pocitu pohody nedosáhnete bez rovnováhy, harmonie a péče o sebe a své zdraví. Zkuste si odpovědět – Z jakých rituálů by se musel skládat váš den, abyste měli konstantní pocit pohody? Odpověď vám nastíní, co je váš osobní wellbeing. Jaké bohatství žijeme uvnitř nás, takové pak zažíváme navenek. Opačně to moc nefunguje. 


Když se řekne slovo „nadčasovost“, co se vám jako první vybaví?

Něco, o čem nemám pochyb, že se mi bude líbit i za delší dobu. Protože výběr vychází ze mně a z toho, co se mi doopravdy líbí. Aktivně se snažím nepřebírat názory jiných.

Co mají koncepty Beloved a Lejaan společného?

Silnou potřebu darovat lidem kvalitu a rozvíjet jejich wellbeing.

Máte za sebou rekonstrukci bytu ve spolupráci s ateliérem DŮMYSL. Co pro vás bylo při celém procesu nejdůležitější?

Asi aby prostor reflektoval naši potřebu po klidu. Aby souzněl s tím, čemu věříme a jak vidíme svět. Martin z ateliéru DŮMYSL to s námi neměl jednoduché, ale byl chápavý. Vždy jsme se nakonec shodli a našli společné řešení. Zpětně mu za to moc děkujeme a doporučujeme ho všem známým. 


Vzpomínáte si při rekonstrukci na nějaký moment, který považujete za nejtěžší?

Koupili jsme nový a kompletně hotový byt. Věděli jsme ale, že neodpovídá tomu, v čem chceme žít. Seděli jsme nad plány a nakonec se rozhodli kompletně změnit dispozici bytu, vytrhat podlahy, vyměnit novou kuchyň… V jednu chvíli byl všude jen beton a cihly. Bylo to finančně i časově nákladný. Ale nelitujeme toho!

A jaký byl naopak ten úplně nejlepší?

Když jsme si uvědomili, co z toho vzešlo!

Co pro vás znamená domov a co ho podle vás tvoří?

Domov tvoří lidé a emoce. Malé krásné momenty běžného života. Hraní si s dětmi, polibek na tvář od manžela, vůně kávy, smích, zvuk při krájení jídla, čtení pohádky před spaním v posteli.


Jaká jeho část je vaše nejoblíbenější?

Máme velkou terasu, vlastně je větší než náš byt. Miluju večery s přáteli u grilu a s výhledem na město, když děti skáčou na trampolíně nebo chodí na tajňáka trhat jahody, a pak mají umazané tváře. Miluju rána na jógové podložce, když je venku ještě mlha. Miluju se starat o rostliny a byliny, i když jsem zahradník začátečník. (smích)

A jaké části vašeho „doma“ mají nejradši vaše děti?

Naši postel, ve které skoro každou noc skončíme všichni čtyři. A když se jich ráno zeptám, proč nezůstali spát u sebe, vždy odpoví, že máme lepší postýlku a že milují probouzet se s námi v objetí. 


Je něco, po čem v interiéru ještě toužíte?

Oba s manželem milujeme design a každý máme svých pár vysněných kousků, které postupně dokupujeme a navzájem si je nadělujeme k narozeninám a Vánocům.

Jak často v bytě něco měníte, posouváte, stěhujete?

Zatím jsme to neudělali ani jednou. Máme rádi náš byt tak, jak je.

Co by podle vás měl mít doma každý?

Pocit, že je mu tam dobře.

Jste milovnicí minimalismu a monochromatických řešení, což je cítit i z vaší značky. Promítáte tyto faktory do dekorování vašeho domova?

Já opravdu žiju to, co cítím. Beloved i interiér našeho bytu vychází hodně ze mě. V mnoha prvcích vypadají dost podobně, v některých až identicky. Podle mě právě ta opravdovost stojí za velkým úspěchem značky.

Do bytu jste zakomponovala i naše produkty. Povězte nám, kdy jste se s Lejaan poprvé seznámila?

Při zařizování bytu. Hledala jsem poslední kousky před finálním nastěhováním. Mým snem bylo mít ve vlastní posteli pocit, jaký míváte v luxusních hotelích – nadýchané polštáře, příjemné povlečení… Jednoduše postel ve které chcete být celý den. (smích) Začali jsme jedním setem povlečení. Teď jich vlastníme několik, stejně jako samotné výplně a peřiny. A jsou opravdu nepřekonatelné.

Jaký produkt máte z naší nabídky úplně nejraději?

Těžká otázka. Aktuálně asi župan, ve kterém trávím občas i celé dopoledne. A polštáře, do kterých se těším každý večer. 


A jaký produkt vám v naší nabídce naopak chybí?

Vlněné zimní deky.

Co ve vás evokuje pocit čerstvě povlečených peřin?

Pocit, že v nich chci strávit celou neděli s knihou v ruce.

Váš ranní rituál zahrnuje brzké vstávání a kávu na terase. Provází nějaká každodenní rutina i vaše večery?

Mám dvě dcery, které jsou relativně malé – Elen jsou čtyři a Thea nedávno oslavila rok. Večery se točí kolem koupání, uspávání, úklidu po večeři a vyřizování pracovních e-mailů, na které přes den nebyl čas. 


Svěřila jste se nám, že v posteli ráda čtete. Dáte nám na závěr nějaká knižní doporučení?

Nečekejte nic převratného, jelikož mám náročnou práci a děti, sahám po knihách, které mi někdo doporučí. A většinou jsem poslední z širokého okolí, kdo je přečte. Naposledy to byla knížka Vrány od Dvořákové nebo Kde zpívají raci od Owensové.

Ještě jsem neviděla filmové zpracování té poslední, nerada koukám na filmy předtím, než dočtu knihu. Ale pak je ráda nahlas kritizuju, že se nedržely knižní předlohy a takhle jsem si to rozhodně nepředstavovala. (smích)


PRODUKTY Z ČLÁNKU:

Světle hnědé ručníky Playful Cotton

Bílý župan Honest White

Béžové a šedé tkané dekorační polštáře Woven Monocolour

Béžový tkaný pléd Woven Monocolour

Žluté a zelené pletené dekorační polštáře Colour Melange

Žlutý a zelený pletený pléd Colour Melange

Zářivě bílé povlečení Quiet Jungle

Světle hnědé povlečení Cosy Sunday

Světle hnědé prostěradlo Cosy Sunday

Šedý pletený dekorační poštář Monochrome Melange

Šedý pletený pléd Colour Melange

Dětské cihlové povlečení Grandma’s House

Bílý povlak na polštář Winter Fields

Dětské tlumeně bílé prostěradlo Organic Cloud

Přehled článků