Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2
en

Magazín LEJAAN

Mix & Match pro pokročilé

Mix & Match pro pokročilé

Rádi byste do interiéru ložnice vnesli trochu osobitosti a hravosti? S naší kreativní ředitelkou Janou Hučíkovou tentokrát probereme kombinování proužků, oxfordského i klasického stylu nebo odvážnějších barevných odstínů.

Všechny naše kolekce navrhujeme tak, aby barevně ladily, a daly se vzájemně kombinovat. Základy systému Mix & Match jsme vysvětlili v článku o snadném ladění a vyplatí se projít i naše rady ohledně kombinování materiálů, rozměrů a počtu polštářů.

Jak ale Mix & Match posunout ještě dál? „Bílým tričkem s džínovými kalhoty nikdy nic nezkazíte,“ říká kreativní ředitelka Lejaan Jana Hučíková. „Ale dát si k tomu jemný náhrdelník, brož, šátek do vlasů a neonové lodičky, to už je právě ten vyšší level.“

OXFORD A CLASSIC DOHROMADY

„Pokud zvolím jednotný styl, postel bude vždy vypadat kompaktně, čistě a jednotně. To ale neznamená, že se klasický a oxfordský styl nedají kombinovat,“ uvádí Jana.

Jak tedy střídat klasické povlaky na polštáře s těmi s ozdobným lemem? „Základní pravidlo, kterého se držím, většinou kopíruje různé velikosti polštářů, které se na posteli nacházejí: Velký, střední a menší – classic, oxford, classic,“ doporučuje Jana.

„Největší polštář v této trojkombinaci většinou volím bez kanty. Vznikla by tam jinak velká disproporce mezi největším a středním. Kanta tímto způsobem dodává zdobný prvek a zároveň není v převaze.“


Tip na set: Polštář classic 70 × 90 cm, oxford 50 × 70 cm a classic 60 × 40 cm

BAREVNÁ PROSTĚRADLA

Nabídka prostěradel Lejaan se v poslední době rozšířila na osm barev. Kdy ale sáhnout po hravějším odstínu a kdy se raději držet bílé klasiky? „Barevná prostěradla volím, když chci do monochrome interiéru dodat nějaký barevný detail nebo pokud se už daná barva v interiéru objevuje a já ji tak propojím s postelí,“ radí Jana.

Prostěradlo v barvě je další možnost, jak oživit postel a interiér, když zrovna nechcete mít různobarevné polštáře. „Baví mě ten moment, když odkryjete například bílou peřinu a pod ní se objeví nějaká barva,“ doplňuje.

Tip na set: Prostěradlo Jane’s Weekend v kombinaci s povlečením Quiet Jungle.


Bílé prostěradlo je univerzální. Sáhněte po něm pokaždé, když chcete zachovat elegantní styl, kde je postel buď celá čistě bílá nebo kde je psychologicky potřeba zachovat klasický styl bílého prostěradla doplněný o barevné povlečení.

Tip na set: Absolutní čistota lyocellovo-bavlněného Quiet Jungle


VÝRAZNÉ VS. JEMNÉ KOMBINACE

Mix & Match se může jednoduše proměnit ve vyjádření vašeho osobního stylu, interiérového záměru nebo charakteru vaší povahy.

„Kombinace růžové, bílé a béžové barvy bude fungovat, pokud tíhnete k jemné eleganci. Odstíny k sobě ladí, protože jsou v teplých tónech a v interiéru se nacházejí sofistikované materiály typu dřevo a mramor,“ ukazuje na příkladu Jana.

Tip na set: Povlečení Never Too Late, Cosy Sunday a One More Song


Naopak kolekce, kde jsme jako základ použili tmavou barvu, je sice jednoduchá, ale velmi osobitá a s jasným názorem. Pokud se kombinují barvy, které tvoří kontrast, bude výsledek působit výrazně a odvážně.

Tip na set: Povlečení a prostěradlo Midnight Diving, povlečení Frozen Lake a přehoz Monochrome Melange


KOMBINACE PROUŽKU S PROUŽKEM

„Vždy jsem obdivovala, když někdo uměl sladit dva různé vzory na oblečení. Tady jde o ten stejný princip, který ale vyžaduje malou dávku odvahy,“ vyzývá Jana.

Kombinací různých proužků dosáhnete v interiéru hravosti. Na první pohled nesourodé prvky spolu fungují překvapivě dobře a přitáhnou k sobě pozornost.

Tip na set: Povlečení Flat White a Daily Notes


Mohlo by se vám líbit

O vzpomínkách i vizích s kreativní ředitelkou Lejaan

O vzpomínkách i vizích s kreativní ředitelkou Lejaan
Jana Hučíková nejenže zažila první krůčky Lejaan, ale také se z velké části podílela na tom, jaký je dnes. Udržitelný, minimalistický, novátorský, res...

Chladivé povlečení pro parné letní noci

Chladivé povlečení pro parné letní noci
Nemůžete během letních nocí usnout? Vyzkoušejte naše chladivé povlečení z TENCEL™ Lyocellu, které přirozeně absorbuje vlhkost a mění nepohodlí parných...
Přehled článků