Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 14 dnů zdarma

Magazín LEJAAN

Jak prát povlečení z TENCEL™ Lyocellu

Jak prát povlečení z TENCEL™ Lyocellu

Tajemství zázračného lyocellu si můžete užít v tmavě modré kolekci Midnight Diving.

TENCEL™ Lyocell je materiál, který milujeme. Často se nás ptáte, jak povlečení prát, aby vypadalo stále jako nové. Máme pro vás několik vyzkoušených tipů, jak se o něj staráme my.

PRVNÍ PRANÍ

Před prvním použitím je potřeba povlečení alespoň jednou vyprat na doporučenou teplotu. Praním se odstraní nečistoty z výroby, zbytkové barvy, a povrch povlečení se zjemní. 


AVIVÁŽ NENÍ POTŘEBA

Lyocellové kolekce jsou samy o sobě měkké a hebké, takže použití aviváže není potřeba. Aviváž vytváří chemickou reakci, během které se vlákna obalují tenkým filmem, který je ztenčuje a snižuje jejich přirozenou prodyšnost a absorpci vlhkosti. Aviváž se v textilnictví nedoporučuje ani pro lyocell, ani pro žádné další materiály (froté, prostěradla, bavlněná povlečení).PERTE A SUŠTE S OPATRNOSTÍ

Povlečení otáčíme naruby, a to jak v pračce, tak v sušičce. Volíme mírnější program nebo speciální na jemné prádlo. Pokud si nejste jistí, napoví vám etiketa. Na věšáku nebo prádelní šňůře věšíme rubovou stranou ven. V létě teplo slunečních paprsků načerpejte raději vy a povlečení přímého slunečního záření ušetřete.


Není náhodou, že naše povlečení z lyocellu patří mezi nejprodávanější produkty sortimentu Lejaan. Oblíbili jste si jejich hebkost, které se jiný materiál těžko vyrovnává. Správnou péčí jemnost tencelových vláken zachováte a budou vás těšit jako ve svůj první povlečený den. Vydrží polštářové bitvy, ložnicové stanování a budou těšit nejednoho peřiňáka. 

Mohlo by se vám líbit

25. února 2022

TENCEL™ Lyocell a proč ho milujeme

TENCEL™ Lyocell a proč ho milujeme
Už nemusíte vybírat mezi dobrým pocitem a pohodlím. Vsaďte na náš signature materiál TENCEL Lyocell™. Je natolik inovativní, že si ho nemůžete nechat ujít. 
18. ledna 2022

Lejaan kids podle Yvety Anny Kroupové

Lejaan kids podle Yvety Anny Kroupové
Píše poezii, vyrábí šperky, navrhuje interiéry. Její práce je vidět i za podniky Ambiente nebo netradičními kuchařkami Dity P. Řeč je o Yvetě Anně Kroupové, ilustrátorce dětského povlečení Rebeca's Dream a Tobias' Dream.
Přehled článků