Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč

Magazín LEJAAN

Vila Volman: Český funkcionalistický poklad

Vila Volman: Český funkcionalistický poklad

@vila_volman

Pokud hledáte místo, kde se historická architektura snoubí s moderním pojetím ve zcela nadčasový objekt, nemusíte hledat daleko. Vila Volman je českou funkcionalistickou perlou, jejíž prostory od nedávna hrdě zdobí povlečení Lejaan.

Vila Volman

Rozlehlé lesy, nedaleká vodní hladina imitující zrcadlo a romantické ticho, které pohlcuje vše kolem. Kořeny majestátní Vily Volman i jejího impozantního areálu sahají až do první republiky, kdy jí, podle vzoru Le Corbusiera, dali podobu avantgardní architekti Karel Janů a Jiří Štursa. Rezidenci najdete pár kilometrů východně od Prahy, ve městě Čelákovice.


Krása protkaná užitkem

Výjimečnost stavby podtrhuje její nadčasové řešení, které elegantně kombinuje kontrast tradičního kamenného zdiva s uhlazenými plochami a ostrými liniemi. I v Lejaan je nadčasovost jednou z nejdůležitějších hodnot, která nás neustále nutí hledat nová řešení a posouvat produkty na vyšší úroveň. 


Vilu Volman propojují s okolní přírodou předsunuté terasy připomínající kapitánské můstky.

Vilu Volman propojují s okolní přírodou předsunuté terasy připomínající kapitánské můstky.

Nečekané spojení

Nedávno se stal součástí Vily Volman také Lejaan. O rozkvětu spolupráce se rozpovídala i kurátorka a předsedkyně spolku Volmanova vila, Zuzana Kadlečková: „Za Vilou Volman stojí příběh výjimečné architektury, za Lejaan zase příběh výjimečného přístupu. Potkali jsme se při letním Spaní pod hvězdami, kde jsme společně hostům ustlali na terase. Měla to být jednorázová spolupráce, ale povlečení, polštáře i přikrývky nás nadchly tak, že jsme se rozhodli do Lejaan převléct celý náš apartmán.“


Ve Volmanově vile najdete chromové detaily, akcenty mramoru i exotické dřevo.

Ve Volmanově vile najdete chromové detaily, akcenty mramoru i exotické dřevo.

Cesty, které se potkaly zcela přirozeně, tak od teď budou tvořit něco úplně nového, společného, sofistikovaného. Něco, co v návštěvnících Volmanovy vily zanechá nezapomenutelný zážitek. „Chci, ať od nás hosté odcházejí nadšení, odpočinutí a s pocitem pohlazení,“ dodává Zuzana.


„Za Vilou Volman stojí příběh výjimečné architektury, za Lejaan zase příběh výjimečného přístupu.“

„Za Vilou Volman stojí příběh výjimečné architektury, za Lejaan zase příběh výjimečného přístupu.“

Lejaan na vlastní kůži

Co tato kooperace znamená pro návštěvníky vily? „V přikrývkách Lejaan i jejich zářivě bílém povlečení Daily Notes se budou probouzet hosté apartmánu slečny Ludi. Ten jsme vybavili pečlivě vybraným a citlivě zrestaurovaným nábytkem od legend českého funkcionalistického designu, kterými jsou například Jindřich Halabala nebo Robert Slezák,“ svěřuje s úsměvem Zuzana.

Když jsme se zeptali, čím ji povlečení Lejaan okouzlilo, měla jasno: „Je tak měkké, že si připadáte opravdu jako na obláčku.“ 


Dechberoucí zážitek

Ve Volmanově vile a jejích minimalistických prostorách jsme strávili den hravým focením. Výsledek je protkán celým tímto textem a zbytek si můžete prohlédnout níže.

Pokud vás interiér vily zaujal stejně tak jako nás, navštivte její webové stránky. Tam se můžete objednat na prohlídku, jeden z pořádaných workshopů nebo si rovnou zamluvit termín na přespání. 


Přehled článků