Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma Navštivte náš showroom | Po–Pá 11–19 | So–Ne 10–18 | Jaromírova 4, Praha 2 Doprava zdarma při objednávce nad 3 000 Kč Vrácení do 30 dnů zdarma

Magazín LEJAAN

Interiéry, ve kterých se dobře žije

Interiéry, ve kterých se dobře žije

@arkhe.atelier

Ambiciózní, inovativní, překračující hranice obvyklého – takto své projekty popisuje architektonické studio Perspektiv, které aktuálně prochází expanzí na poli veřejného prostoru a developerských projektů. Pro soukromou rezidenční část své tvorby proto vytvořili nový ateliér arkhe, který se věnuje návrhu jedinečných domovů od hrubé stavby do posledního detailu. Nahlédněte s námi za oponu jejich velkolepé práce. Představíme vám dva krásné projekty, k jejichž realizaci jsme měli možnost přispět i my.

APARTMÁN V SRDCI BRATISLAVY

„Od nového bydlení klient očekával, že se stane základnou, ze které mohou s rodinou vyrážet do celého světa,“ popsalo architektonické studio projekt rodinného bytu v srdci slovenského hlavního města. Vznikl tak velkorysý prostor, který odráží kosmopolitní způsob života klienta a kombinuje historizující prvky s moderním designem.


Obývací pokoj je vzdušný a nadčasový.

Obývací pokoj je vzdušný a nadčasový.

„Byt jsme zařizovali metodou Design&Build, což je vlastně forma realizace na klíč,“ vysvětlila nám Kristýna Boková, marketingová manažerka Perspektiv & akrhe. Díky tomu měli architekti pod dohledem jednotlivé fáze realizace a celý proces přestavby probíhal mnohem plynuleji.

Precizní práce a volba kvalitních materiálů se odráží na celkovém dojmu z prostoru. Interiéru vévodí povrchy s bohatými strukturami, jako je masivní dřevo, kazetový obklad či exotický kámen z Brazílie, který dominuje kuchyni i celé vstupní části bytu.


Výrazný křemen z Brazílie a jemná paleta barev tvoří záměrný kontrast.

Výrazný křemen z Brazílie a jemná paleta barev tvoří záměrný kontrast.

Komfortní užívání bytu umocňuje využití moderních technologií. Jedním z chytrých detailů jsou motorické závěsy v ložnici, které lze zatáhnout pouhým mávnutím ruky. Inteligentní světla zase jednoduše vykouzlí atmosféru, kterou klient v danou chvíli preferuje.


Díky kazetovým obkladům napříč bytem působí prostor uceleným dojmem.

Díky kazetovým obkladům napříč bytem působí prostor uceleným dojmem.

Zvolené materiály a promyšlené detaily poskytují nadčasový základ pro doplňky, kterým ve studiu Perspektiv přikládají obrovskou váhu. „I v rámci focení se snažíme pohrát si se stylingem, aby byt působil přívětivě a zabydleně. Nejsme příznivci sterilních interiérů. Klientovi v rámci finálního předání vždy dáváme nějaký dárek, ať už je to designová váza nebo povlečení Lejaan. Chápeme to jako takový příjemný start v novém bydlení.“ popsala jejich přístup Kristýna.


Prostory bratislavského bytu doplnily také vybrané produkty Lejaan. Pro ložnici v tlumených tónech zvolili architekti světle šedou kolekci Father's Playground a tkaný pléd Woven Monocolour. „V našich interiérech si zakládáme na detailech. Každý centimetr musí být využit na maximum a každá spára musí být dokonalá. Víme, že s Lejaan máme podobnou filozofii, a proto vaše výrobky tak rádi používáme,“ potěšila nás Kristýna v závěru našeho rozhovoru.


PROSLUNĚNÝ BYT NA VINOHRADECH

Nejnovější realizací studia arkhe je nadčasový interiér vinohradského bytu. Domov pro tříčlennou rodinu navrhovali s odkazem na jeho historii, ale pro potřeby dnešní doby. Celý prostor vznikal na míru, bez kompromisů a za využití prvotřídních materiálů. Tak aby byt vypadal dobře a sloužil svému účelu nyní i za desítky let.


Prostor vzdává hold vysokým stropům vinohradských bytů i nadčasovým materiálům.

Prostor vzdává hold vysokým stropům vinohradských bytů i nadčasovým materiálům.

Místo ostrých rohů pracovalo studio arkhe se zaoblenými tvary. „Prostor tak lépe plyne, vizuálně i fyzicky. Oblé tvary jsou šikovnější a v mnoha případech i esteticky vhodnější,“ vysvětlil spoluzakladatel studií Perspektiv a arkhe Ján Antal. Jako příklad uvedl dřevěnou vestavbu, která v bytě vznikla díky celkové úpravě dispozic a ukrývá praktické úložné prostory i plnohodnotnou koupelnu.


Deska kuchyňského ostrůvku vznikla ze tří zaoblených desek křemene.

Deska kuchyňského ostrůvku vznikla ze tří zaoblených desek křemene.

Při návrhu architekti dbali na to, aby skryli co nejvíce rušivých prvků. Spotřebiče proto ukrývá kuchyňský ostrůvek a vestavěný nábytek. Neviditelné je i topení, schované za ratanovým výpletem, na který designem navazují jídelní židle od švýcarského architekta Pierra Jeannereta z 50. let. Interiér dále oživují výrazné doplňky v podobě křišťálových svítidel Bomma Orbital, skleněné stolky Soda od značky Miniforms či ručně vázaný koberec Gun Rug.


 Dřevěná vestavba ukrývá šatnu, koupelnu, samostatnou toaletu a úložné prostory.

Dřevěná vestavba ukrývá šatnu, koupelnu, samostatnou toaletu a úložné prostory.

Svou roli v prostoru hraje také ložní prádlo a přehoz Lejaan. Ložnici tentokrát architekti zahalili do tmavších a tlumenějších barev, aby podtrhli útulnou a klidnou atmosféru. Elegantním detailem je profilované sklo, které propouští světlo, podporuje intimitu a rozděluje místnost na spací a šatní část.


Tlumenou paletu barev doplňuje šedé povlečení Father's Playground.

Tlumenou paletu barev doplňuje šedé povlečení Father's Playground.

Studio arkhe si klade za cíl vytvářet interiéry, ve kterých se bude dobře žít. A byt na Vinohradech je jedním z nich. „Vyhýbáme se trendům. Máme rádi, když je prostor plný přírodních materiálů, které chytají krásnou patinu, obstojí při každodenním provozu a budou vám dělat radost ještě dlouhá léta. Než je zase přebrousíte, namoříte nebo přetřete,“ uzavřel své povídání architekt Ján Antal.


V koupelně architelkti pracovali s terrazzem, které k činžovním domům neodmyslitelně patří.

V koupelně architelkti pracovali s terrazzem, které k činžovním domům neodmyslitelně patří.

STUDIO PERSPEKTIV & ARKHE

Studio Perspektiv je známé svými zkušenostmi v oblasti kancelářských a komunitních prostor. Jejich expertiza však sahá mnohem dál. Při svých realizacích dbají na funkčnost i udržitelnost s cílem nacházet ta nejlepší řešení a posouvat status quo současné architektury. Letos v říjnu představili svou novou značku arkhe – architektonický a realizační ateliér věnující se rezidenčním projektům pro koncové klienty. Jejich filozofie se opírá o individuální přístup ke každému návrhu a naslouchání potřeb klientů.


SPOLUPRÁCE S ARCHITEKTY

Rádi se podílíme na jedinečných projektech. Vlastní výroba a vysoké nároky na design a kvalitu nám umožňují vytvořit produkty na míru, a naplnit tak přání i těch nejnáročnějších klientů. Spojte se s námi i vy prostřednictvím našeho B2B Programu.

Mohlo by se vám líbit

Na návštěvě u Pavlíny Louženské

Na návštěvě u Pavlíny Louženské
Stojí za úspěšnou platformou #HolkyzMarketingu a jako certifikovaný mentor od Google pomáhá mladým značkám růst. Svým domovem plným ikonického designu...

Mix & Match s Kateřinou Kersey

Mix & Match s Kateřinou Kersey
Studovala interiérový design ve Florencii, pracovala několik let pro italské high-end značky a nyní se zabývá profesionálním návrhem interiérů. O s...
Přehled článků